Zboží c.z. – možnosti vyhledávání


Zboží c.z. – pokročilejší funkce

Cenový srovnávač Zboží c.z. je asi nejoblíbenějším cenovým porovnávačem u nás. Jeho základní ovládání je velmi jednoduché, ale Zboží c.z. nabízí také některé pokročilejší funkce, díky nimž můžete informace o Vašem výrobku vyhledávat ještě efektivněji.

Základní použití srovnávače cen je velmi intuitivní - do hlavního vyhledávacího políčka na Zboží.cz zadáte název daného zboží (například Nokia 5310) a kliknete na tlačítko Vyhledat. Zobrazí se Vám seznam nabídek od jednotlivých e-shopů.
Přepínač „mínus“

Ve výsledcích vyhledávání se ovšem někdy mohou objevit i nejrůznější příslušenství, která ve svém názvu obsahuji Vámi zadané označení - například v případě mobilního telefonu Nokia 5130 se zobrazí také nabíječky k typu 5130, výměnná sklíčka apod. Pokud chcete ze seznamu odfiltrovat například výměnná sklíčka, jednoduše do vyhledávací ho řádku zadáte: nokia 5310 –sklíčko
- tedy řeknete srovnávači, že Vám má zobrazit položky odpovídající nokia 5310, ale ty, které neobsahují ve svém názvu slovo "sklíčko". Zde je důležité, aby mezi znakem "-" a slovem "sklíčko" nebyla mezera, jinak tento přepínač nebude fungovat.Náš tip:
Internetové stránky Financie-Plus.sk Vám pomohou zorientovat se ve finančních produktech na Slovenském trhu. Pokud jste občanem SR a potřebujete poradit s výběrem bankovního konta, spoření, pojištění nebo půjčky, navštivte Financie-Plus.sk a dozvíte se více.


Použití uvozovek

Další možností, kterou Vám srovnávač cen zboží nabízí, je použití uvozovek. Pokud například hledáte výrobek přenosná chladnička, a chcete porovnávat pouze ty výrobky, které v názvu obsahují přímo přenosná chladnička (a nikoliv třeba přenosná plastová chladnička), zadáte hledaný výraz do uvozovek: "přenosná chladnička".

Dvě hledání najednou

Další funkcí, kterou Zboží c.z. nabízí, je spojení dvou vyhledávání do jednoho: hledáte-li například dva typy výrobku od jednoho výrobce, řekněme nokia 5300 a nokia 5310, a chcete-li si jejich ceny zobrazit najednou, použijete přepínač svislá čára - | - do vyhledávače zadáte Nokia 5300|5310. Zobrazí se Vám dohromady to, co by se zobrazilo zvlášť pro Nokia 5300 a Nokia 5310.

Zboží c.z. - nápověda

Zboží c.z. nabízí ještě další užitečné funkce a vylepšení, která Vám pomohou při vyhledávání a srovnání cen výrobků, více se o nich můžete dozvědět v nápovědě ke Zboží.cz
Další témata: