Nejvýhodnější běžný účet


Nejvýhodnější běžný účet

Nejvýhodnější běžný účet

Často vyhledávaným a diskutovaným termínen v oblasti financí je dnes "nejvýhodnější běžný účet". Ono to zní vcelku logicky - každý chce mít pro své finance k dispozici nejlepší, nejlevnější, nejspolehlivější bankovní účet. Ovšem narovinu si můžeme říci, že termín "nejvýhodnější běžný účet" je lehce zavádějící. Podívejme se proč.
Jak určit nejvýhodnější běžný účet

Otázka, jak určit nejvýhodnější běžný účet, je zcela na místě. Základní předpoklad, abych mohli něco takového vůbec určit, je vybrání parametrů, na základě kterých potom můžeme vyvodit závěry. Pro většinu asi budou základními parametry, na základě kterých budou vybírat nejvýhodnější běžný účet, poplatky.

Nejvýhodnější běžný účet bez poplatků

Nejvýhodnější běžný účet bez poplatků je většinou určován poplatky za jeho založení a vedení, ale může to být také poplatek za jeho zrušení. Některé banky nabízejí ovšem také nulové poplatky za jednotlivé transakce, což je také dobré vědět. Pokud Vám jde tedy především o poplatky, bude pro Vás zřejmě nejvýhodnější běžný účet ten s nulovými poplatky.

Nejvýhodnější běžný účet na trhu

Nejvýhodnější běžný účet s poplatky

Předchozí tvrzení ale nemusí platit pro každého a účet s poplatky může být pro někoho zároveň tím nejvýhodnějším běžným účtem. Jak je to možné? Účet bez poplatků totiž bývá většinou jen základní formou účtu a za další služby již platíte. Oproti tomu pokud zvolíte konto s poplatky, můžete mít v produktu zahrnuté i další nadstandardní služby, které jsou právě pro vás důležitými parametry účtu. A ve výsledku vás konečný souhrn poplatků vlastně vyjde levněji.

Závěrem

Nejvýhodnější běžný účet vybírejte s ohledem na Vaši individuální situaci a nenechte se zmást některými srovnáními. Nejlepší běžný účet totiž nemusí být pro každého zároveň nejlevnější běžný účet.
Náš tip: Potřebujete-li rychle půjčku a nemáte ponětí, kam se pro ni vydat, řešením pro Vás mohou být i tzv. půjčky online.

Další témata:

Náš tip:

Zlatý vklad ČS
Pokud se rozhodnete, že své finance budete zhodnocovat na termínovaných vkladech, můžete využít nabídky termínovaných účtů některé z velkých bank. O podmínkách termínovaného účtu České spořitelny - Zlatého vkladu si můžete přečíst například zde.