Běžný účet bez poplatků


Běžný účet bez poplatků

Běžný účet bez poplatků

Před časem přišla dobrá zpráva a to, že už konečně i banky působící v České republice začínají nabízet běžný účet bez poplatků.

Pravidelně si v bance ukládáme své finance a ta s nimi tedy může disponovat, tak proč bychom ještě měli něco platit. Podívejme se ale, co může představovat běžný účet bez poplatků.
Běžný účet bez poplatků za jeho vedení

Běžný účet bez poplatků je nejčastěji spojován s nulovými poplatky za jeho zřízení, vedení a zrušení. To jsou opravdu poplatky, které jsou většinou občanů považovány za obtěžující a je fakt, že ve většině evropských zemí se běžně takové poplatky neplatí. Běžný účet bez poplatků by měl být tedy samozřejmostí a vypadá to, že opravdu bude.

Běžný účet bez poplatků za transakce

Běžný účet bez poplatků za jeho vedení

Některé banky ale dokonce nabízejí běžný účet bez poplatků za jednotlivé transakce. Může se to týkat příchozích plateb, ochozích plateb nebo obojího. Některé banky nabízejí zdarma jen několik transakcí měsíčně, jiné všechny. Každopádně je dobré vědět, že existuje také běžný účet bez poplatků za transakce.

Nejlevnější běžný účet

Pro většinu je nejlevnější běžný účet bez poplatků, ale neplatí to bez výjimky. Takový účet je totiž většinou jen základní formou, která může většině vyhovovat, ovšem někteří klienti vyžadují další bankovní služby a rády si za ně připlatí. Pokud ale nejste náročným klientem, je pro Vás běžný účet bez poplatků určitě nejlepší volbou.


Víte, jaké jsou nejběžnější poplatky na běžném účtu?

  • za vedení účtu
  • za výběr z bankomatu
  • za příchozí/odchozí platbu
  • za výběr peněz na pobočce
  • za čerpání do mínusuNáš tip: Potřebujete-li rychle půjčku a nemáte ponětí, kam se pro ni vydat, řešením pro Vás mohou být i tzv. půjčky online.

Další témata:

Náš tip:

Chcete své peníze v krátkodobém až střednědobém horizontu zhodnocovat na termínovaných vkladech? Pak Vás určitě bude zajímat, kdo nabízí termínovaný vklad s nejvyšším úrokem. Informace, které Vám mohou pomoci, najdete na těchto stránkách.