Co je operativní leasing


Operativní leasing

Pokud se jedná o operativní leasing, objevují se nám v něm hned tři strany. Jedná se o leasingovou společnost, pronajímatele a nájemce. Pokud vy si vezmete auto na leasing, budete platit měsíční poplatek a po zaplacení plné výše leasingu auto stále zůstává leasingové společnosti.

Při vracení musí auto splňovat určitě podmínky: nesmí být poškozené a podobně, o všech povinnostech plnění leasingu vás leasingová společnost samozřejmě informuje při jeho uzavření. Operativní leasing slouží tedy jako pronájem určité věci na dobu, kterou si s leasingovou společností domluvíte.Náš tip:
Internetové stránky Financie-Plus.sk Vám pomohou zorientovat se ve finančních produktech na Slovenském trhu. Pokud jste občanem SR a potřebujete poradit s výběrem bankovního konta, spoření, pojištění nebo půjčky, navštivte Financie-Plus.sk a dozvíte se více.


Leasing nebo úvěr

Leasingové společnosti mají poněkud přísnější pravidla, která se musí striktně dodržovat. Samozřejmě je to nekonečné dilema, které vede mnoho lidí, zda si nevzít obyčejnou půjčku. Jestliže si vezmete půjčku, můžete si vzít větší a mít nějakou tu korunu jako jistotu, aby bylo z čeho splácet, a auto bude plně ve vašem vlastnictví.

Pokud si vezmete auto na leasing, objevuje se zde výhoda, že pokud se s autem něco stane, leasingová společnost zařídí servis a tak podobně. Operativní leasing využívají lidé především, když vědí, že věc, kterou si pořizují, budou používat jen po určitou dobu a díky tomuto leasingu mají pak věc komu vrátit.
Jak se liší operativní a finanční leasing

Operativní leasing a leasing finanční nejsou dva stejné termíny a je důležité je rozlišovat. V případě operativního leasingu přebírá všechna rizika leasingová společnost. V případě finančního leasingu se v podstatě jedná pouze o půjčku na auto, které po zaplacení všech splátek zůstane vám. Je ovšem důležité vědět, že u finančního leasingu nemáte takové výhody, jako u operativního a je tedy kolikrát výhodnější vzít si rovnou bezúčelový úvěr.
Další témata: