Jak nejlépe spořit dětem


Spořit dětem je možné vícero způsoby

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. Proto se stále více rodičů zamýšlí nad otázkou, jak své ratolesti co možná nejvíce usnadnit start do samostatného života a jak mu pomoci ve chvíli, kdy se rozhodne vyletět z rodinného hnízda.

Ideálním způsobem je spoření, kdy stačí odkládat si měsíčně pár set korun – díky tomu bude mít vaše dítko v dospělosti naspořenou pěknou sumu peněz.
• Stavební spoření

Stavební spoření je výhodné díky státní podpoře. Ideální je v případě, kdy chcete dítku spořit na bydlení. Peníze je nutné vkládat pravidelně a ve stejné částce. Z dlouhodobého hlediska lze očekávat, že se podpora sníží nebo dokonce zruší a vy tak budete nuceni využít peněžní prostředky na rekonstrukci bydlení.

• Dětská konta

Dětská konta fungují na bázi spořicích účtů. Vkládat můžete libovolně vysokou částku, která se vám úročí. O dětských kontech je známo, že jsou vysoce likvidní – dostupná – a bezriziková, což je určitě dobrá zpráva. Za nevýhodu lze označit nízký výnos, proto se nehodí na dlouhodobá spoření.

• Termínovaný vklad

Termínovaný vklad nevyžaduje pravidelné částky, v tomto případě totiž můžete vložit i jednorázově. Částka, kterou uložíte, je vám do předem stanoveného data nedostupná a pokud byste chtěli peníze před tímto datem vybrat, zaplatili byste vysoké poplatky a navíc byste přišli o část zhodnocení.

• Investiční životní pojištění

V tomto případě spojíte příjemné s užitečným. Nejenže vaše dítě pojistíte, zároveň mu i budete spořit – jinak řečeno skvělé 2 v 1. Nutné je ale počítat s vysokými poplatky a poměrně nízkým zhodnocením. Peníze jsou v tomto případě dostupné až tehdy, kdy dítě dosáhne plnoletosti.

• Podílové fondy

Podílové fondy nakoupíte přes svou banku. V tomto případě lze přesouvat i velmi malé částky a vybrat si můžete mezi investiční strategií konzervativní, vyváženou a dynamickou. Ve chvíli, kdy si cenné papíry podržíte déle jak 3 roky, nedaníte výnosy.


Doporučujeme: Další zajímavosti a rady ze světa financí se dočtete na webové stránce Maxi-Půjčky.cz. Navštivte Maxi-Půjčky.cz ještě dnes - odkaz zde.
Další témata: