Běžný účet zdarma


Běžný účet zdarma

Běžný účet zdarma

Nejvýhodnější běžný účet bude pravděpodobně ten, který bude zcela bez poplatků. "Běžný účet zdarma" je dnes hojně využívaným reklamním sloganem, ovšem jen málokdy tomu tak opravdu je.

Běžný účet je klasický bankovní produkt, který zajišťuje obstarávání základních finančních úkonů a těžko už si dnes dokážeme představit, že bychom se bez něj obešli. Pojďme se dále podívat, co můžeme čekat pod pojmem běžný účet zdarma.
Opravdu běžný účet zdarma?

Otázka, zdali je opravdu běžný účet zdarma, je namístě. Každá banka totiž nabízí pod tímto pojmem něco trochu jiného. Mohou Vám nabídnou zdarma třeba vedení a založení účtu, ovšem transakce už mohou být zpoplatněny, nebo naopak. Ovšem i v případě, kdy běžný účet zdarma není úplně bez poplatků, zároveň může být tím nejlevnějším běžným účtem pro Vás.

Nejlepší běžný účet zdarma

Abyste vybrali nejlepší běžný účet zdarma, zjistěte si, které poplatky jsou pro Vás opravdu důležité, a také zda banka, jež nabízí účet za poplatky, nenabízí nějakou výhodu, která by pro Vás mohla být určující. Pokud žádnou výhodu nenaleznete, vyberte si běžný účet zdarma, tedy ten který je oproštěn od poplatků za jeho založení, vedení, zrušení a dalších.

Nejlevnější běžný účet

Běžný účet zdarma nabízí většinou jen základní formu účtu bez dalších služeb. Pro někoho je to naprosto dostačující, někdo jiný ovšem další služby využívá a v takovémto případě pro něj může být nejlevnější běžný účet úplně jiný produkt z nabídky běžných účtů, byť s nějakými poplatky.
Náš tip: Potřebujete-li rychle půjčku a nemáte ponětí, kam se pro ni vydat, řešením pro Vás mohou být i tzv. půjčky online.

Další témata:

Náš tip:

Mnohé banky ještě stále své běžné účty zatěžují zbytečnými poplatky, některé ale už mají ve své standardní nabídce běžný účet zcela zdarma. Informace k tématu bankovních účtů a bankovních poplatků naleznete také zde.