Běžný účet zdarma


Jak si vybrat bankovní účet?

Vybrat si správný bankovní účet je důležité rozhodnutí. Bez běžného účtu je v současnosti těžké se obejít – zaměstnavatelé zasílají výplatu mzdy bezhotovostně, v obchodech se platí často platebními kartami nebo mobilními telefony, rodičovský příspěvek, sociální dávky a třeba podpora v nezaměstnanosti bývají zasílány také bezhotovostně. To se týče i půjček a hypoték. Zde je několik tipů, které Vám mohou při rozhodování pomoci:
  1. Poplatky a poplatková politika: Zjistěte si podrobnosti o měsíčních poplatcích za vedení účtu, poplatcích za transakce, převody peněz, platby kartou v zahraničí atd. Některé banky mohou účtovat poplatky, pokud nedosáhnete určitého minimálního zůstatku nebo obratu. Jiné banky nabízejí běžný účet zcela zdarma.
  2. Zůstatek a úrokové sazby: Podívej se na to, jaké jsou úrokové sazby pro běžné účty. Některé účty mohou nabízet vyšší úrokové sazby, pokud udržujete vysoký zůstatek na účtu.
  3. Online služby: Zajímej se o možnosti internetového bankovnictví a mobilní aplikace u dané banky. Moderní služby, jako je možnost on-line platby, mobilní bankovnictví a snadný přístup k informacím, by měly být v dnešní době samozřejmostí.
  4. Síť bankomatů a poboček: Pokud často potřebujete využívat bankomaty nebo navštěvovat pobočku, zjistěte si, kde se nachází bankomaty dané banky a jak daleko má banka pobočku.
  5. Odměny a benefity: Některé banky nabízejí různé odměny, jako jsou bonusy za otevření účtu, cashback za určité transakce, různé slevy nebo další benefity.
  6. Hodnocení zákazníků: Podívejte se na recenze a hodnocení zákazníků, abyste získali představu o spokojenosti klientů s danou bankou. Pomůže zákaznický servis vyřešit klientům všechny požadavky?
  7. Podmínky a smlouva: Přečtěte si důkladně smlouvu a všechny podmínky účtu.

Když vybíráte běžný účet je hlavní si jasně stanovit, co od účtu očekáváte a k čemu bude sloužit. Porovnávejte různé možnosti a vybírejte podle toho, co Vám nejvíce vyhovuje.
Další témata:

Náš tip:

Jak si vybrat nejvýhodnější spořící účet se dozvíte na stránkách www.sporiciucty-srovnani.cz.