Půjčky do výplaty jsou rychlé a flexibilní


Co obnáší půjčka od soukromé osoby?

11. 12. 2015

Půjčka od soukromé osoby na ruku je vyhledávána zejména těmi, kteří si nemohou vybrat půjčku z několika nabídek a chtějí půjčku, která má v sobě něco osobitého, co jim bude přesně sedět.

Pokud si tedy nemůžete vybrat z řad bankovních nabídek a přijde vám, že v této škále možností prostě není ani jedna ta pravá, zkuste hledat v nabídkách soukromníků.
Částka, kterou vám věřitel poskytne, se pohybuje cca od dvaceti tisíc do dvou až tří milionů korun. Tato půjčka je tak zvaná půjčka na směnku, kterou se zavazujete ke splacení dlužné částky. Tuto půjčku je vhodné využít zejména v případě, že jste v registru dlužníků. Často ji také využívají důchodci a matky na mateřské dovolené.

Výhody soukromé půjčky

Tento speciální druh půjčky má hned několik výhod. Půjčka od soukromé osoby je nebankovní, takže investor vás nebude prověřovat v registru dlužníků a nebude se zajímat o vaše soukromí. Díky tomu, že je půjčka nebankovní, jste také osvobozeni od nekonečného papírování, kterému se u banky nevyhnete. Další výhodou je zajisté také fakt, že peníze získáte poměrně snadno a rychle nebo to, že se na splátkách dá s investorem většinou domluvit. Pokud splatíte půjčku dřív, investor bude jedině rád a nebude vám za to účtovat žádný poplatek.

Nevýhody

Jednou z nevýhod této půjčky může být, že ručíte svým majetkem. Nemusíte ovšem ručit domem, což se vlastně stává výhodou. Někomu ovšem ručení majetkem nemusí vyhovovat. Dávejte si ale velký pozor a investora si vždy předem prověřte a učiňte tak dříve, než smlouvu podepíšete. Z pohodového investora se může kolikrát také vyklubat podvodník. To je věc, která se vám u velké banky jistě nestane.

Jak půjčku od soukromé osoby získat

Nejjednodušší způsob je vyhledat si investora na internetu a kontaktovat ho pomocí online formuláře. Investor se vám ozve nazpět v případě, že bude schopen vašim požadavkům vyhovět a půjčku, kterou sháníte, vám jistě poskytne. Na internetu si investora můžete rovnou prověřit, případně se podívat, jestli na stránkách, kde jste ho našli, již má nějakou recenzi od spokojeného klienta.


Doporučujeme: Dostali jste vyhazov z práce? Informujte se, nemáte-li nárok na odstupné. Jeho výše je minimálně jednonásobek průměrného výdělku v případě trvání pracovního poměru méně než 1 rok, dvojnásobek v případě trvání 1 - 2 roky a trojnásobek v případě trvání alespoň 2 roky.
Další témata: