Výhody a nevýhody bankovní půjčky


Bankovní půjčka

13. 3. 2016

Pro mnohé z nás je půjčka jako půjčka. Nezapomínejte ovšem na to, že poskytovatel půjčky nemusí být jen banka. Bankovní půjčky fungují na jiném principu než nebankovní a také cílí na jinou skupinu klientů. Nebankovní půjčka se už ale celkem rozšířila, a tak se lidé často ptají, jakou tedy vybrat. Výhody a nevýhody bankovní půjčky si shrneme v dalších odstavcích.

Výhody bankovní půjčky

Jaká je hlavní výhoda bankovní půjčky ? Pokud si budete půjčovat u své banky, víte celkem co čekat, protože se s touto bankou nejednáte poprvé. Půjčku si samozřejmě můžete pořídit i u jiné banky než u své vlastní, dnes už jí poskytuje každá banka.
Další výhodou je její bezpečnost. Bankovní společnosti nejsou podvodníci, od kterých peníze nedostanete a budete jim jen platit a čekat. Samozřejmě kolem sebe slyšíte stížnosti, že jsou to v té bance samí vyděrači, ale to se tak brát nedá. Banka je prostě jistota, která vám po sepsání půjčky peníze zkrátka poskytne a nevykašle se na vás. Výhoda číslo 3 je založena na rozhodčí doložce. Nemusíte se bát, že na ní někde narazíte, všechny banky ji totiž přestaly používat. Samozřejmou výhodou je vyšší poskytovaná částka nebo nižší úrok než u nebankovní společnosti.Náš tip:
Internetové stránky Financie-Plus.sk Vám pomohou zorientovat se ve finančních produktech na Slovenském trhu. Pokud jste občanem SR a potřebujete poradit s výběrem bankovního konta, spoření, pojištění nebo půjčky, navštivte Financie-Plus.sk a dozvíte se více.


Nevýhody bankovní půjčky

Teď si asi říkáte, že jdete pro půjčku jednoznačně do banky. Tak ještě chvíli vydržte, než se unáhlíte. Banka sice poskytuje lepší půjčku, ale taky za to víc žádá. Projdete si celkem rozsáhlou kontrolou vaší osoby, a to například skrze registr dlužníků.

Častý problém u bankovních půjček je také požadavek, kdy se musíte zaručit majetkem nebo máte doložit výši příjmů. Rozhodně se zamyslete, jakou půjčku zvolíte a neberte to zbytečně rychle. Pro lidi, kteří vědí, že jsou v registru dlužníků, radíme jediné – jděte pro půjčku k nebankovní společnosti.
Další témata: